26 Eylül 2015 Cumartesi

ZAMAN EN İYİ İLAÇTIR...Dinmeyen Ağrı Kapanmayan Yara Yoktur

Özel hayatında başedemediğin bir olumsuzluk yaşıyorsan ve duygularını maskeliyemiyorsan içine kapanırsın. Neş'elerine katılamadığın için arkadaş toplantılarından uzak durursun. Yakın çevren dışında eş-dostla görüşmelerini kesersin. Çünkü, iki lafın birini aynı olaya bağlarsın, başlarsın anlatmaya. Anlattıkça ağlarsın, ağladıkça anlatırsın. Ve, bilirsin ki; anlattığın insanlar, ne kadar seni seven arkadaşların da olsa senin derdini bir kere dinler, iki kere dinler.Aslında, ihtiyacın olan sadece zamandır. Zaman senin için bir anlamda ilaçtır. Çünkü, bu hayatta geçmeyen hiç bir şey yok. Kapanmayan yara, dinmeyen ağrı yok. Bunu gayet iyi bilirsin de bazen bilmek yetmez. Her gecenin bir sabahı olduğunu unutmuş gibisindir. Sanki, bütün dünyanın dertlerini sırtlanmış da altında eziliyor gibi hissedersin. Aklına gelir için kabarır ağlarsın, birileri sorar anlatırsın ağlarsın. Gözyaşların göz pınarlarından taşar çoğu zaman ağlarsın ama bazen de içine akıtır, ağlarsın.

Evde ağlarsın, yolda ağlarsın, telefonda anlatır ağlarsın, otobüs de dolmuşta aklına gelir ağlamamak için direnirsin de başaramaz, ağlarsın. Tamamen duygularının emrindesindir. Aklın, mantığın devreden çıkmış, iraden seni terketmiştir. Sen derdinle dertlenir, üzüntünle hemhal olur, duyguların aklın önüne geçmiş göz yaşlarına boğulurken zaman akar, hayat akar. 

Aniden bir gün farkedersin, artık için kabarmıyor, hıçkırıkların boğazında düğümlenmiyordur. Hangi ara ağlamaların kesildi, hatırlamazsın. Etrafını görmeye başlarsın. Yaşadığını farkedersin. Sen ağlarken mevsim değişmiş, uzun günler kısalmıştır şaşırırsın. Üzüntüyle geçen günleri anımsarsın gözlerin dalar, aklın o günlere gider yaşadıklarını eski bir film gibi hatırlarsın.

Haftalar, aylar boyunca devam eden üzüntülü günler ve dökülen gözyaşların için bugün kendine kızarsın. Serinkanlı davranmadığın için kendi derdini tek dert bildiğin için utanırsın. Bu gün telefonda konuşurken hatırını soran yakınına; "Bizim derdimiz ne ki, memlekette evlere ateşler düşüyor, fidan gibi gençler toprağa veriliyor." diyen dillerine inanamazsın.

Bir daha anlarsın, zamanın en iyi ilaç olduğunu, çekilenlerin zamanla unutulduğunu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...