2 Mayıs 2015 Cumartesi

HAYATIMIZ BİZE VERİLMİŞ BİR HEDİYE...Olabilir mi?

Hayatımızın bize verilmiş bir hediye olduğuna inandığım zamanlar oldu ve bunu çeşitli vesilelerle dile getirmişliğim de. Hatta bu hediye için teşekkür borçlu olduğumuzu. Yanlış hatırlamıyorsam hayatı layıkıyla yaşamak gerektiğini anlatmak için böyle bir ifade kullanmıştım. Bugün ise hayatın hediye olduğuna dair ciddi şüphelerim var.


Çünkü, hayatın içinde başarısızlıklar, sağlık problemleri, kayıplar ve insanları intiharın eşiğine kadar götüren büyük acılar ve mutsuzluklar var. Halbuki hediyenin asli görevi alanı da vereni de mutlu etmek değil midir?

Demek ki; hayat hediye değildir!

Hediyenin değeri verenin maddi gücüyle doğru orantılı olmak durumundadır. Aksi takdirde verenin cömertliğinden bahsedemeyiz. Bizim kısa ömrümüz ise bütün evrenin, sonsuzluğun ezelden ebede sahibi Yaradan'ın sonsuz rahmeti ile kıyaslandığında çok küçük kalıyor.

Demek ki; hayat hediye değildir!

Hayatı bir hediye gibi algılayıp, tadını çıkartarak yaşayacağını zannetmek büyük bir yanılgı.
Çünkü, bir çok şey irademiz dışında. Hayatın içindeki tüm olumsuz şartlar, hayata tutunmak için yapılan mücadeleler, gençliğin gücü ile çoğu zaman aşılabilir ama yaşlılık, illaki yaşlılık hiç bir hediye paketine yakışmıyor.

Demek ki hayat hediye değil!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...