26 Nisan 2012 Perşembe

ÖLDÜRÜLEN KADINLAR... Toplumun Vebali!

Bir sen olsan bir de ben, 
Sevsek birbirimizi.
Ben sevmekle kalmasam; 
Öldürsem hem kendimi hem de seni.  
                                                                                                Ağustos /2011

Kadınlar öldürülüyor! Hem de kocaları veya sevgilileri tarafından. Genç kızlar veya kadınlar, kendi iradeleri veya ailelerinin tasarrufu ile seçilmiş -emanet edildikleri- adamlar tarafından acımasızca öldürülüyorlar. Fakirlik veya yaşlılık nedeniyle kendilerini güçsüz hisseden ebeveynler kızlarının ağır gelen sorumluluğunu bir erkeğe devretmek istiyorlar. Hiç düşünmüyorlar ki; canları, ciğerpareleri gözlerinden sakındıkları kızlarını o güne kadar tanımadıkları veya tanımış olsalar dahi iç yüzünü asla bilemeyecekleri bir erkeğe emanet ediyor olmak ne büyük bir gaflettir. 

Anneler babalar ne zaman öğrenecekler kızlarını herhangi bir erkeğe -eloğluna- emanet etmelerine gerek olmadığını. Hatta, kardeşlerine ve akrabalarına dahi emanet edilmelerine gerek yoktur. Kızlarını kendine güvenen, dürüst, eğitimli, meslek sahibi bir insan olarak yetiştirmeleri halinde onların hiç kimseye ihtiyaçları olmayacaktır. 

Kadın-erkek birlikteliği menfaat üzerine kurulmamalı ve bilhassa kadın, erkeğine asla muhtaç durumda olmamalıdır. En büyük gaflet, bir başka insan üzerinden hayatı mutlu yaşayacağını zannetmektir. 

Öldürülen kadınlarımız, bir erkeğe muhtaç olduğuna inandırılmış kadınlardır ve bunun vebali de toplumun üzerinedir. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...