1 Kasım 2011 Salı

HAVADAN SUDAN KONUŞMALAR...

Havadan sudan konuşmalar deyince yazanın da okuyanın da üzerinde bir başıboşluk, bir serseri duygular uyanıyor. Yazan da okuyan da kendini kasmıyor. Çünkü, belli bir konu yok. O gün rüzgâr nereden eserse. Serseri duygular dedik de serseri kelimesi ben de hoş duygular uyandıran bir kelimedir. Çünkü, serseri kelimesi içinde muzırlık biraz eğlence çokça da özgürlük barındırır. Ah özgürlük! hayatsın, neş'esin, sen uğruna can verilen, kan dökülensin. Ama sen, güvenilmezsin. Sen ihmale gelmezsin. Kıymetinin bilinmediği yerde durmaz, gidersin. Çünkü, özgürlük ölümü göze alabilenlerindir.


Özgürlüğün kıymetini yine özgür ruhlar bilir. O ruhlar sahip olunamaz, ele geçirilemezler. Onlar kendi özgürlüklerine düşkün oldukları kadar, diğer tüm canlıların da özgür olmasını isterler. Çünkü, sahiplenilmeyi kabullenmeyenler başkalarına da sahip olmayı düşünmezler. 

Etrafınızda böyle ruhlardan mutlaka vardır. Hafif serseri biraz muzır çok neşeli, hayat dolu. Onları sevebilirsiniz ama sakın aşık olmayın. Onlar, hayatın tadını çıkarmak için yaşarlar. Aşk onlar için hiç de uygun bir duygu değildir. Çünkü, aşık olmak esir olmaktır. Özgür ruhlar esarete dayanamaz, ölürler."Havadan Sudan" yazmak bu olsa gerek. Serseri diye lafa girdik, özgürlük dedik ve aşk ile bitirdik. Bundan iyisi can sağlığı...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...